Woman
Sziasztok! Hosszú idő után újra jelentkezem, és ismét egy mindig aktuális témával jöttem hozzátok. Szeretném veletek megosztani egyik magyar órára készített érvelésemet, amit a női sorsokról kellett írnunk. Várom a ti véleményeteket is!
![](//u.inspirations.gportal.hu/portal/u.inspirations/image/gallery/1388349898_28.jpg)
Az önfeláldozás egyik módjáról
A nők, asszonyok mindig is fontos szerepet töltöttek be az élet minden területén, viszont, hogy erre minden ember rájöjjön és elismerje a nők egyenjogúságát a férfiakkal, hosszú időnek kellett eltelnie.
Erre a ráismerésre a huszadik század hozta meg a változást, amikor a nők szerepe egyre több terültre terjedhetett ki, ezzel is nagy terhet véve az eddig is nehéz életükre.
Kaffka Margit tökéletesen fogalmazza meg azokat a szörnyű dolgokat, amiket a nők a hosszú idő során végig a vállukon cipeltek, sőt még ma is cipelnek.
Jogosan merülhet fel bennünk a kérdés, hogy Kaffka mire is gondol a nők tragikus múltjára utalva.
A huszadik század előtt a nők legfőbb feladata a gyermekek felnevelése és a házkörüli munkák elvégzése, ezért a nők a házukhoz, lakóhelyükhöz voltak "kötve" és férjükre, férfi társaikra voltak utalva, hiszen a férfi szerepe volt a családban az étel megszerzése, ami nélkül nem sikerült volna életben maradniuk. Ezért a nők semmit sem tehettek a jobb élet érdekében, csak tűrniük kellett a kiszolgáltatottságot és tehetetlenséget.
Az őskortól kezdve egészen a huszadik század elejéig ez volt a családrangsor: a nők alsóbbrendűek voltak, mint a férfiak. Talán ezért is tekintettek a férfiakra úgy, mint a család legkiemelkedőbb, nélkülözhetetlen személyére, aki sokkal magasabban helyezkedik el a ranglétrán, női társaikkal ellentétben.
Ezután a nők fontosabb szerephez jutottak, mint az előbbi időkben. Ők is végezhettek hasonló munkákat, mint a férfiak. Elsődleges feladatuk már nem feltétlen a gyermeknevelés és a ház körüli munkák elvégzése lett. Ezzel egyidővel a vállukra került nehézségek is többrétűek lettek és új fajta problémákkal is szembenézhettek. Hamarosan jogaik teljesen egyenlőek lettek a férfiakéval, hiszen már választójogot is kaptak, valamint a férfi-női fizetések között sem voltak különbségek.
Ezeknek tükrében úgy gondolom, hogy a nőknek, amellett, hogy egyenjogúak a férfiakkal, fő feladatuk a gyermekek felnevelése és az otthon körüli rend megteremtése lenne, természetesen egy segítő férfi oldalán.
Ugyanis ha egy nő egy szakma kitanulása után dolgozni kezd, félhet felvállalni egy párkapcsolatot, valamint vele együtt egy gyermeket, hiszen tarthat attól, hogy képtelen lesz a munka mellett egy gyermeket is felnevelni, és megadni neki mindazt, amire szüksége lehet. Így a család sem jöhet létre.
Valamint ha egy párkapcsolatban a férfi-női szerepek felcserélődnek,a régi idők megszokottjától eltérően, akkor a kapcsolat sem lehet felhőtlen, ezzel a férfi és a nő között sem jöhet létre olyan feltétlen kötődés.
Egy gyermekes családban a nőre több teher hárulhat, akkor ha az anya a gyermeknevelés közben dolgozik. Így nem olyan pontosan, precízen tudja végezni a feladatát, mind a munkakörében és a gyermeknevelésben.
A sok feladat felhalmozódása miatt nem tud elegendő időt fordítani önmagára, párjára, ezzel elhanyagolva párkapcsolatát és önmagát.
Ezekkel ellentétben egy nő számára is fontos lehet a munka, karrierépítés és ezeknek az elvételével korlátozva érezheti magát. Ezzel is egy kis "kikapcsolódást" hozva a mindennapi, otthoni élettől eltérően.
Valamint egy család megélhetésének elngedhetetlen eleme a pénz. Egy családban nem mindig jöhet létre az, hogy csak a férfi dolgozzon és ebből el is tudja tartani a családját, ezért sok nő kényszerülhet rá, hogy dolgozzon és komolyan részt vegyen a pénzkeresésben.
Érthető tehát, hogy egy nő miért választja az új fajta életstílust, a régivel ellentétben, de ha megengedett számukra, akkor érdemes fenntartani a régi családmodellt és egy erős vázat nyújtani a család számára, természetesen emberséges körülmények között.
![](//u.inspirations.gportal.hu/portal/u.inspirations/image/gallery/1388349903_59.jpg)
Üdv.: U.
|