School tips: how to start learning?!
Sziasztok! Elérkeztünk az iskolai tippek következő részéig. Míg az első részben arról olvashattatok, hogy milyen előkészületeket javasolt még elvégezni az iskola kezdetéig (ezt a cikket ITT olvashatjátok el), addig ebben a cikkben egy kis segítséget próbálok nyújtani egy tanulási módszerről, hogy könnyebben menjen a tanulás már az iskola első napjaitól kezdve. Ez a tanulási módszer minden korosztálynak segítséget nyújthat, ugyanis minden típusú tanulásnak ez a módszer az alapja. Akkor nézzük is a tanácsaimat...
Úgy gondolom, hogy a tanulás alapja a rendszeresség. Én is sokszor estem abba a hibába, hogy az adott, frissen szerzett tudást nem sajátítottam el az adott napon otthon, hanem úgy voltam vele, majd lesz rá úgy is időm az óra előtti napon megtanulni. Abból az 1 nappal előbbi tanulásból rendszerint ismét tolódás lesz estére, majd reggelre a buszra, majd legvégül egy gyors átolvasásra a számonkérés előtt. Ezzel a halasztgatással tesszük magunkat a lehető legrosszabb helyzetbe. Ilyenkor felelésnél megígérjük, ha nem ránk kerül a sor, akkor onnantól kezdve minden órára tanulunk, ami aztán később valahogy elfelejtődik. Ha ebben a leírásban magadra ismertél, akkor a továbbiak elolvasását fokozottan ajánlom.
Szerintem már mindenki rájöhetett, hogy a beosztott tanulás erre a tökéletes megoldás. Ezzel a módszerrel nemhogy a tudásunk is gyarapodik, de még a magabiztosságunkon is fejleszthetünk. A többnek érzett szabadidő pedig csak hab a tortán. Gondoljunk csak egy beadandó feladatra, amit már aznap elkészítünk, vagy legalább elkezdünk rajta dolgozni, mikor feladják. Később, mikor halljuk a többiektől, hogy egy teljes napot "elszúrtak" azzal, hogy nem kezdték el időben az elkészítést, mennyivel szabadabbnak fogjuk magunkat érezni. A módszer alapja, hogy az aznap kapott feladatokat elvégezzük, valamint a tudás tanulását is kezdjük el, nagy részét sajátítsuk el. Ezzel a következő órára előre felkészülünk, majd a kisebb-nagyobb számonkérésekkor elegendő lesz az anyagot átnézni és nem pedig bemagolni és rövid távú memóriánkra hagyatkozni. Ha végeztünk az adott napi feladatokkal, akkor jöhet egy kisebb szünet, amikor is pihenőt tarthatunk. Ám ebben a pihenőben semmiképpen se vegyük elő elektronikus eszközeinket, mert mindenképpen kizökkenthetnek a tanulási ritmusból. Ilyenkor érdemes a folyadék fogyasztás, testünk felfrissítése egy kisebb sétával stb... Utána visszaérünk íróasztalunkhoz és elővesszük a már megtanult, következő napra szükséges átismételni valót. Ilyenkor már rövid időn belül átvettük a következő napi anyagot, és felkészülten használhatjuk ki a rendelkezésünkre megmaradt időt.
Én úgy gondolom, ha ez a módszert tényleg, teljes mértékben teljesítitek, akkor a nagy tudás mellett a jó jegyek sem fognak elmaradni. A mai világban pedig a megélhetéshez ezek elengedhetetlen tényezők.
Üdv.: U.
|