School tips: 12 days until the school
Sziasztok! Mivel már csak 12 nap van az iskoláig úgy gondoltam, hogy indítok egy újabb cikksorozatot az iskolával kapcsolatban. Ebben a cikksorozatban majd az iskolákról, tanulásról és egyéb ehhez kapcsolódó témákról fogom megosztani véleményem és hasznos tanácsaimat, melyeket remélhetőleg gyakorlatban is nagy sikerrel fogtok alkalmazni. Ebben, az első bejegyzésben egy kis segítséget nyújtok nektek a suli kezdés előtti időszakra. 12 éves tapasztalatom van sulikezdést illetően, úgyhogy remélem, hogy hasznát is veszitek. Pontról-pontra veszem a leggyakoribb hibákat, figyelmetlenségeket a sulira való felkészülésben, de továbbra is várom a ti ötleteiteket is a témához kapcsolódóan.
-
Általában az emberek hajlamosak mindent az utolsó pillanatokra hagyni, ezért az iskolára való bevásárlás is a nyár utolsó heteiben zajlik le. Ilyenkor érdemes egy listát írni arról, hogy mire is van szükségünk. Vegyünk elő tollat, papírt és üljünk le a szekrényünk elé. Továbbá készítsük elő az előző évből megmaradt üres füzeteket, használatlan kellékeket. Ilyenkor nyugodtan készítsünk vázlatot a tantárgyakról és írjuk mellé, hogy milyen füzetek, eszközök kellenek hozzá. Ezután egy külön papírra rendszerezve leírjuk a bevásárlólistát. Sokkal könnyebb ezzel a módszerrel vásárolni, minthogy az üzletben kezdünk el gondolkodni arról, hogy még mire is lehet szükségünk. Nem is beszélve arról, hogy így kevesebb az esélye annak, hogy lehagyjunk valamit a listáról.
-
Egy egszerű ellenőrzést is kell még tennünk egyéb kötelező felszereléseink érdekében. Ilyenkor is ajánlott mindent elővenni és úgy leellenőrizni. Itt főként a testnevelés felszerelésre, táskára, tolltartóra gondolok. A nyár alatt elég sok minden történhetett ezekkel a tárgyakkal, így valóban érdemes átnézni és nem az utolsó utáni pillanatra hagyni a szakadt táska kicserélését.
-
Ha már ellenőrzés, akkor az ünneplőt sem érdemes kihagyni a sorból, ugyanis (főként a növésben lévőkre gondolok, de a már stagnáló személyek is leellenőrizhetik az esetleges szakadások kijavítása érdekében) nem biztos, hogy jó még a tavalyi ünneplő ruha, esetleg cipő.
-
Az utolsó héten érdemes kimosni ezeket a dolgokat (tesicucc, táska, ünneplő ruha), hogy ne az utolsó pillanatban kelljen szárítgatni mindent. Mert ha esetleg elmaradna a táska frissítő mosása, akkor legalább fél évig biztos, hogy nem kerül rá alkalom, mondván nincs rá "elég" időnk.
-
Nyári kötelező olvasmányokat a lusta diákok szintén nyár végére hagyják, mert úgyis az utolsó héten simán kész leszünk vele. Szerintem ez sokunknak ismerős. Bár a végén csak még nagyobb munkát csinálunk meg magunknak, és nem mindig állunk neki a "szenvedésnek" tűnő munkának. Ilyenkor általában egy rövidítettet elolvasunk, vagy megkérdezünk egy olyan osztálytársat, aki biztosan elolvasta, miről is szól az adott olvasmány. Én biztosra merem nektek állítani, hogy még nincs veszve semmi. Tessék reggelente leülni és olvasni. Bármennyi oldalszámú könyvet el lehet olvasni rövid idő alatt is. És lássuk be, hogy ez jó felkészítő az elkövetkezendő tanévre.
Ezeket érdemes átgondolnunk és felkészülten nekiugranunk a következő tanévnek. Úgy gondolom, hogy mindennek az alapja a rendszerezés, és utána az ember könnyebben átlátja a dolgokat. Ilyenkor érdemes kihasználni még az utolsó napokat is pihenéssel, de azért előtte érdemes mindent előkészíteni és ezzel is felhívni a saját figyelmedet a hamarosan bekövetkező változásra. Az új tanév még nem a világvége, gondolj arra, hogy újra felfrissítheted elmédet, és új dolgokkal ismerkedhetsz meg, a (remélhetőleg) jó társaság pedig ráadás.
Üdv.: U.
|